Je to vážně nezbytné?

02.10.2015 09:49

Dnešní příspěvěk se nebude vztahovat k jídlu a receptům, jedná se o můj pohled na provoz kožešinových farem. Snad nikoho nepohorším. Říkám si, že tento web je nejen o jídle, ale i o lidech, kteří ho píšou i čtou, tak mi dovolte se trochu vypovídat :).

Taky si myslíte, že ke štěstí nepotřebujete kožich z norka? Já rozhodně. Ikdybych čistě náhodou měla pár zbytečných tisíc na kožich, vůbec by mě nenapadlo si ho pořizovat. Zdá se mi, že kožešiny jsou jen přežitek. V minulosti, kdy si přečkání kruté zimy vyžadovalo lov divoké zvěře kvůli masu a kožešině, bylo její nošení pochopitelné, ale teď? Máme k dispozici mnohem pohodlnější a humánější možnosti, jak se ošatit. Navíc teď se zvířata neloví ale chovají v malých klecích za účelem jejich usmrcení kvůli získání kožešiny. Život zvířat na těchto farmách je otřesný, plný stresu a ani zdaleka se nepodobá jejich přirozených podmínkách. Určitě nepovažuji existenci kožešinových farem za nezbytnou.

Teď ale co s tím? Nejsem vůbec fanda extrémních, rádoby řešení jako je vandalistické ničení farem, které ve výsledku zvířatům akorát ublíží. Možná jste taky zaregistrovali kampaň spolku obránců zvířat – Obraz, které vidí východisko v legislativním zákazu kožešinových farem. Jestli chcete vědět více o této problematice, určitě mrkněte na web Obrazu. Dozvíte se tam více o přirozeném způsobu života norků, lišek nebo činčil a jako kontrast poznáte jejich smutný život na farmách. Ale nehci být úplně negativní, myslím, že existuje šance kožešinové farmy zakázat. Ostatně v několika státech Evropy se to již povedlo, tak proč ne i u nás?

Pokud jste taky zastánci nenásilí na zvířatech a legislativního řešení, třeba rádi přispějete ke zlepšení společenské situace podpisem petice, případně finančním příspěvkem nebo dokonce aktivní účastí ve spolku :). Jsem ráda, že existuje skupina lidí, kterým osud těch roztomilých zvířátek není lhostejný. Obraz si zaslouží minimálně naší pozornost.

Petra

Diskusní téma: Je to vážně nezbytné?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

 

Výhodný balíček ekuchařek

          Oblíbené recepty

  

 

 

Blog

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>