Vítejte na webu bez pšenice          

Jsme dvě kamarádky, co se rozhodly vysadit pšenici a některé další obilniny z jídelníčku a zjistily, že se po této změně cítí a vypadají lépe. Doteď nás mnozí považují přinejmenším za podivínky, když nejíme běžné pečivo, knedlíky, těstoviny atd. Co bychom potom asi tak mohly jíst, když si k večeři nedáváme namazaný chleba, že? V české kotlině je život bez chleba celkem nereálná představa. Jen to pomyšlení dost lidí vyděsí, dokud neseberou odvahu a nezkusí se stravovat jinak. Pozitivní vliv bezpšeničného režimu nastupuje relativně rychle, což jsme zaznamenaly samy na sobě, naší rodině a známých, kteří byli zvědaví, jak se nám přinejmenším podařilo zhubnout bez cvičení. Kladů stravování bez pšenice je více, jde hlavně celkový pocit zdraví a deficit únavy.

Náš web vznikl, primárně kvůli sdílení receptů, nových nápadů a zkušeností s vařením a pečením bez pšenice.

Cílem je seskupit zájemce o život bez pšenice. Určitě oceníme Vaše komentáře, zkušenosti i nápady na zlepšení našich receptů i stránek celkově. Proto prosím neváhejte naše recepty zkusit a napsat, jaký byl výsledek a co byste popřípadě změnili.

Děkujeme

Petra a Jana

info@bez-psenice.cz

PS: Určitě nechceme nikoho krmit nepodloženými informacemi a lživými výsledky naší „diety“. Naším hlavním odborným zdrojem znalostí o vlivu moderní pšenice a pozitivních výsledků jejího vysazení je kniha od preventivního kardiologa Williama R. Davise: Život bez pšenice.

Kdo se nebojí angličtiny a chce se dozvědět více, nechť navštíví oficiální blog doktora Davise.

https://www.wheatbellyblog.com/

Komentáře

bez pšenice

Mila 19.05.2015
Zdravím ,díky za inspiraci na zdravé jídlo bez pšenice , ale kdyby mě někdo poradil nějaké recepty, zatím se v tom nějak motám. děkuji moc

Re: bez pšenice

Petra a Jana 28.05.2015
Zdravíme Mílo, zkuste se proklikat pár našimi recepty, třeba vás něco zaujme. https://www.bez-psenice.cz/recepty/ :)

testoviny

Petra 01.05.2015
Prosim jake testoviny si mam kupovat misto klasickych psenicovych? Presla jsem na jidelnicek bez psenice a nejak nevim jestli ječné těstoviny a kukuricne jsou v pohode :) Klidne bych se spokojila jen se zeleninou a ryzi, ale jelikoz cvicim a posiluji, tak ty sachry potrebuji doplnovat :) tak dekuji za pripadnou odpoved :)

Re: testoviny

Petra a Jana 08.05.2015
Petro, děkujeme za dotaz. My moc necvičíme :D, takže se spíš snažíme příjem sacharidů snižovat, proto nahrazujeme těstoviny třeba cuketou nebo nudlemi shirataki. Jsme obě milovnice asijské kuchyně, takže občas vaříme rýžové nudle. Pak nám přijdou určitě lepší pohankové těstoviny, než ty ječné. Kukuřičné těstoviny (viděly jsme i kukuřično-rýžové) jsou podle nás pro vaše účely v pořádku. Mějte s krásně a hodně zdaru při tréninku :)

Re: testoviny

Zlatka 01.06.2015
Z vlastní zkušenosti - těstoviny už nejím vůbec, raději rýži nebo jáhly.....ječmen obsahuje také lepek a kukuřice patří mezi GMO potraviny stejně jako sója, nejlépe se jim vyhnout úplně - v jakékoliv podobě. Také cvičím a posiluji a postačí mi sacharidy z ovoce a mrkve. (Na cvičení si beru rozmixované ovoce + chia semínka (+ občas i mrkev), různě kombinuji s vyjimkou melounu, ten by se měl konzumovat samostatně)

Re: testoviny

Dita 22.08.2015
Jako host webu, nikoli odborník, zkusím odpovědět - nahradila jsem si klasické těstoviny rýžovými, ale nejsem si jista, jestli rýže taky není "zakázaná", nicméně chutná to podobně.

Bez pšenice

Věra 08.04.2015
Jaký je váš názor na výměnu pšenice za mouku špaldovu, cizrnu a pohanku?

Re: Bez pšenice

Petra 10.04.2015
Pohanka je dobrá, používám jí ráda, často peču právě z pohankové mouky v kombinaci s mandlemi. Cizrna taky fajn jak celá, tak i mouka, nedávno jsem měla z cizrnové mouky makovec. Akorát se nehodí na všechno má typickou luštěninovou příchuť. Špaldu nejím, jak jsem dlouho bez lepku, tak mi nedělá moc dobře, ale to je asi individuální. Pokud se chystáte vysadit pšenici úplně, tak bych se špaldy vzdala, alespoň ze začátku a zařadila třeba ještě jáhly, quinou, semínka a oříšky.

Začínám

Libuše Kadlecová 30.11.2014
Tak jsem se rozhodla nejíst pšenici,sna mě to pomůže shodit nějaké kilo.Slyšela jsem pořad v radiu o škodlivosti pšenice.Tak jsem hledala na netu až jsem našla vaše stránky.Jestli je to pravda,tak je to bomba.Byla jsem chlebožrout a stále si nejsem jistá,zda to dokážu. :-)

Re: Začínám

Zlatka 28.12.2014
Zdravím, držím pěsti.....a jak jste na tom po měsíci?
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Výhodný balíček obou ekuchařek na Fleru

Blog

07.02.2017 15:52
02.02.2017 23:10
05.10.2016 12:26
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>