Vítejte na webu bez pšenice          

Jsme dvě kamarádky, co se rozhodly vysadit pšenici a některé další obilniny z jídelníčku a zjistily, že se po této změně cítí a vypadají lépe. Doteď nás mnozí považují přinejmenším za podivínky, když nejíme běžné pečivo, knedlíky, těstoviny atd. Co bychom potom asi tak mohly jíst, když si k večeři nedáváme namazaný chleba, že? V české kotlině je život bez chleba celkem nereálná představa. Jen to pomyšlení dost lidí vyděsí, dokud neseberou odvahu a nezkusí se stravovat jinak. Pozitivní vliv bezpšeničného režimu nastupuje relativně rychle, což jsme zaznamenaly samy na sobě, naší rodině a známých, kteří byli zvědaví, jak se nám přinejmenším podařilo zhubnout bez cvičení. Kladů stravování bez pšenice je více, jde hlavně celkový pocit zdraví a deficit únavy.

Náš web vznikl, primárně kvůli sdílení receptů, nových nápadů a zkušeností s vařením a pečením bez pšenice.

Cílem je seskupit zájemce o život bez pšenice. Určitě oceníme Vaše komentáře, zkušenosti i nápady na zlepšení našich receptů i stránek celkově. Proto prosím neváhejte naše recepty zkusit a napsat, jaký byl výsledek a co byste popřípadě změnili.

Děkujeme

Petra a Jana

info@bez-psenice.cz

PS: Určitě nechceme nikoho krmit nepodloženými informacemi a lživými výsledky naší „diety“. Naším hlavním odborným zdrojem znalostí o vlivu moderní pšenice a pozitivních výsledků jejího vysazení je kniha od preventivního kardiologa Williama R. Davise: Život bez pšenice.

Kdo se nebojí angličtiny a chce se dozvědět více, nechť navštíví oficiální blog doktora Davise.

https://www.wheatbellyblog.com/

Komentáře

Re: 2 měsíce bez obilovin a cukru

Evža Trnková 23.12.2015
Snad jsem správně u Bezpšenice. Nejím ji 6 měsíců a zhubla jsem bez hladu a cítím se výborně, zároveň s tímto jsem omezila mlěčné výrobky vubec krom bio másla a kozího sýra. Ráda bych si vyměňovala s někým zkušenost. Teď chci rozšíŕit jídlo jestě o bezlepek aspoň z 50% pečiva chleba, na dalších 6 měsícú a pak uvidím( bezpšeniče a minimum mličnýho samozřejme pokračuje). Je mi 59 let, mívala jsem od 20 histaminózu, nyní výražně lepší a za 6 měsíců jsem měla jen 4 tabletky Zyrtec, nic jinýho z lěků vúbec! Mate někdo zkušenost Bezlepek když nejste celiak?TAKY SE CÍTÍM VÝBORNĚ RÁDA BYCH TEDY ZKUSILA I OMEZIT PŔÍLOHY VÚBEC ALE VZHLEDEM KE KREVNÍ SKUPINĚ A NEVÍM JAK TO ZVLÁDNU!

Re: 2 měsíce bez obilovin a cukru

zdenka 14.01.2016
dobrý den zaujal mně áš článek a chtci to zkusit také můžete se prosím podělit o nějaké recepty. Předem moc děkuji Zdenka

změna jídelníčku a hubnutí

Anet 17.08.2015
Dobrý den, ráda bych začala upravovat jídelníček podle Vašich rad, protože už dlouhodobě cítím, že moje zažívání (nejen to) není v pořádku, jsem ale dost štíhlá (45 kg) a spíš bych potřebovala trošku nabrat než zhubnout, nezhubnu ještě víc, když vysadím pšenici? Děkuji :)

Re: změna jídelníčku a hubnutí

Petra 28.08.2015
Zdravím Anet, omlouvám se za pozdní odpověď. Zpravidla, každý kdo v mém okolí vysadil pšenici, tak pár kilo shodil. Ovšem nemusí to tak být u Vás, když si ohlídáte jídelníček. Radila bych Vám jíst častěji, každé 2-3 hodiny a dávat si větší porce příloh, než zde doporučujeme v rámci hubnutí. Bez pšenice uberete sacharidů, tak bych je doplnila přílohami jako jsou brambory, rýže, ovesné vločky, pohanka a výživné zároveň prospěšné jsou jáhly – mám je sama moc ráda nasladko do kaší nebo okořeněnou slanou přílohu. Kdo vysazuje lepkové obiloviny, bojí se, že přijde o vlákninu, té je ale mnohem více v zelenině, takže pro Vás taky výborná, plus semínka a oříšky. Určitě vypozorujete sama na sobě, co Vám svědčí, a to je hlavní, oč jde, aby byl člověk v pohodě :). Přeju hodně zdaru

Bez psenice

Veronika 29.06.2015
Dobry den, dnes je to 14 dni, co se stravuji bez psenice. Za prvni tri dny jsem mela o 1,5 kila min. Ale ted jde postupne vaha nahoru. Nevim proc. Sice se citim bez psenice lepe, neni mi tezko od zaludku. Ale pokud bych mela byt jako koule, tak zas budou jine zdravotni problemy. Nemate nejaky tip, co delam spatne ze pribiram? Dekuji.

Re: Bez psenice

Petra 30.06.2015
Dobrý den Veroniko, těžko říct, ale možná jíte naopak málo nebo ne moc pestrou stravu, pak si tělo dělá zásoby a vy nemůžete zhubnout. Nevím, jak jste jedla před tím, ale vysazení pšenice znamená ubrání sacharidů. Zkuste je doplnit rozumnou porcí brambor, luštěnin, natural rýže, pohanky, jáhel, quinoi hlavne k obědu. K večeři zkoušejte jako přílohu různé druhy zeleniny. Hlavně nehladovte, všechno je o dobrém pocitu, pokud je vám bez pšenice lépe, je to jen dobře. Chce to ze začátku přijít si sám na to, co mi vyhovuje. Držím palce, snad se vše v dobré obrátí :).

bulgur

Janina 23.06.2015
mám jen dotaz, jaký máte názor na bulgur, díky za odpověď

Re: bulgur

Jana 25.06.2015
Hezký večer Janino, bulgur je nalámaná pšenice, takže není součástí našeho jídelníčku. Jako přílohu si dáváme třeba jáhly, pohanku nebo quinou.

Rok bez pšenice

Zlatka 02.06.2015
Dnes je to rok, co jsem se rozloučila s pšenicí (ale také s ječmenem, žitem, špaldou a po čase i s kukuřicí a sójou)....první měsíc jsem zhubla 5 kg a celkem přes 20 kg. Nehladovím, možná jím i víc než předtím, nemám výkyvy krevního cukru, takže žádné návaly chutí, cítím se výborně a plná energie. Upravilo se mi trávení, neustále mě "pálila žáha" i po napití vody - teď nevím, co to je a téměř mi vymizela alergie (mám celoroční chladovou a pylovou), byla jsem závislá na tabletce na alergii bez ní jsem nemohla ven, teď jen vyjímečně.... přeji všem hodně zdaru a vydržte, výsledek stojí za to!!!!!

Re: Rok bez pšenice

Petra a Jana 02.06.2015
Zlatko, moc děkujeme za komentář a gratulujeme k úspěchu. Váš příběh je nejlepší reklamou na bezpšeničný životní styl :)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Výhodný balíček obou ekuchařek na Fleru

Blog

07.02.2017 15:52
02.02.2017 23:10
05.10.2016 12:26
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>